Hamarosan igencsak megbolydul a Forma–1 mezőnye.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Már jó ideje lehetett hallani, hogy a Volkswagen-csoport komolyabban érdeklődik a Forma–1 iránt, hétfőn azonban hivatalossá is vált a dolog. A Volkswagen-csoport vezérigazgatója, Herbert Diess – egy YouTube-on megjelent videóban – közölte, hogy

az Audi és a Porsche beszáll az F1-be,

és már az is eldőlt, mikor csatlakozik a jelenlegi motorgyártókhoz a két emblematikus márka: „Ez 2026-ban érkezik el, amikor a motorokban jóval nagyobb szerepet kap az elektromosság, valamint szintetikus üzemanyagot vezetnek be”, vagyis az újgenerációs, zöld energiaforrások érkezésével.

Egyelőre még nem tudni, kinek az oldalán érkezik a sportágba az Audi és a Porsche, persze pletykák azért vannak, előbbi esetében a McLaren lehet a befutó, míg utóbbinál a Red Bull.

Az Audi még sosem szerepelt az F1-ben, a Porsche pedig több mint harminc év után tér vissza.

(Forrás: Reuters, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Tizenkilenc futammal a vége előtt Hamilton már lemondott a bajnoki címről

A realitás is az, hogy Hamiltonnak esélye sincs egy ennyire gatya Mercedesszel.

Merész kijelentéssel illette a Ferrarit a Forma–1 megmondóembere

Neccesnek tűnik Villeneuve kijelentése, de végül is ő F1-es világbajnok, nem mi.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Saturészeg autós borította fel az autóját az M3-ason, beszélni is alig tudott

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
19% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés