Az indok a gyalogosok biztonsága, és a rollerek egyre szabálytalanabb parkolása.

A városvezetés közleménye szerint a tiltást az olaszországi KRESZ szigorítása is szükségessé teszi. Az új közlekedési szabályok ugyanis már tavalytól kötelezővé tették a sisakviselést a rollerhasználók számára, amit a bérlést üzemeltetők a mai napig nem tartanak tiszteletben, és nem írják elő a sisakot a felhasználók számára.

Firenze önkormányzata hangoztatta, problémát jelent, hogy a bérelt rollerekkel gyakran a járdán közlekednek, és mindennaposnak számít a bérelt járművek vadparkolása, vagyis ott hagyják őket, ahol akarják. A rollerszolgáltatást Firenzében működtető vállalat fellebbezett, amit a közigazgatási bíróság elvetett.

Firenze Párizs, Madrid és Prága példáját követi: a francia fővárosban 2023-ban, Madridban egy évvel később, Prágában pedig idén januártól tiltották be a bérelhető e-rollereket.

Torinóban a vakok és gyengénlátók helyi szövetsége szorgalmazta a rollerek bérlésének betiltását, de csak annyit értek el, hogy nyártól a bérlő cégeknek még több parkolóhely kiépítését kell finanszírozni a rollerek számára, amelyekkel a város bizonyos részein csökkenteni kell a sebességet. Róma önkormányzata most februárban egy hónapos leállást rendelt el a főváros legnagyobb rollerszolgáltatója számára, amely azonban a bírósághoz fordult és halasztást kapott.

Az elektromos rollerek bérlésével foglalkozó vállalatok adatai szerint Olaszországban jelenleg közel negyvenezer ilyen járművet lehet bérelni. A flotta 2022-ben volt a legnagyobb, amikor a rollerek száma elérte az ötvenezret. Azóta a közlekedési szabályok szigorítása, a kötelező sisakviselés bevezetése csökkentette a bérlések számát. Március végén lép hatályba az elektromos rollerekre előírt rendszám és biztosításkötés is.

(Forrás: MTI. A nyitókép illusztráció.)

Ez is érdekelhet:

40 méter magas hídpilonra parkoltak egy elektromos rollerrel Krakkóban

Lehet, hogy Budapesten is mindenfelé állnak-fekszenek a rollerek, de a lengyelek emelték a tétet. Negyven méterre.

A Bethesda Gyermekkórház kérése a szülőkhöz: adjanak bukósisakot a rollerező gyerekekre!

Öt-hat rollerbalesetes gyereket kell ellátniuk egy-egy ügyelet alatt.

Durva rollerbalesetes videókkal kampányol a rendőrség

Sok a roller, sok a baleset, kevés és ellentmondásos szabály. De az biztos, hogy érdemes figyelniük és védőfelszerelést viselniük a rollereseknek.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Mosolyogva tölti az autód a magyar fejlesztésű Voltie

Tudtad, hogy egy fiatal magyar lány fejleszti a Mercedes F1-es autóját?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
18% 1-3 éve
20% 4-7 éve
12% 8-10 éve
44% +10 éve
Filmek, amiket egy pillantásból felismerünk – Vagy mégsem?
Hirdetés