Lewis Hamilton futama egy hajszálon múlt Brazíliában.

Hamilton a Verstappen-Ocon incidensnek köszönhetően az első helyen ért célba az interlagosi futamon, ahol egy versennyel a vége előtt a Mercedes is megszerezte (zsinórban) ötödik konstruktőri világbajnoki címét.

Hamilton ajándékba kapott győzelemével már ötszörös világbajnok a Mercedes is

Ocon megnyerte a Mercedesnek a konstruktőri bajnoki címet.

Ám Toto Wolff csapatfőnök elárulta, komoly gondok voltak a motorral és csak hajszálon múlt, hogy a brit pilóta be tudta fejezni a futamot:

„A futam közepén azt az információt kaptuk, hogy motorhiba fenyeget Lewis autójánál. (...) A rádiózásból azt hallottam, hogy elég komoly a probléma, és az erőforrás a következő körben alighanem fel fogja mondani a szolgálatot. De nem így lett.”

A problémát egyébként a kipufogórendszer túlforrósodása jelentette, amit úgy oldottak meg, hogy lejjebb tekerték a motort. Ennek köszönhetően 1000 fokról 980-ra csökkent a motor hőmérséklete, és az autó túlélte valahogy a versenyt.