Az elektromos autó nem a legújabb kor szülötte, már évtizedekkel ezelőtt is kísérleteztek vele. Mint például ebben a Budapesten forgatott német riportban, ahol a Barkas jövőjeként mutatják be a villanyhajtású változatot.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A Barkas a hetvenes évekre az utcakép része volt, mégis sokan megnézik ezt a próbarendszámos példányt a Budapesten forgatott riportban. Ez a Barkas ugyanis kétütemű helyett tisztán elektromos hajtású, ráadásul magyarországi fejlesztésű, a prototípusokat a Villamosipari Kutatóintézet készítette.

60 lóerős elektromotorjával a Barkas 55 km/órás sebességre volt képes, a 22 kilowattórás akkumulátor egy feltöltésével pedig 50-80 kilométert tudott megtenni.

A kétszeresére nőtt tömege miatt azonban a teherbírása a felére, 500 kilogrammra csökkent. 1975-re összesen tíz darab prototípus épült, amit a posta tesztelt, de a megbízhatósági problémák miatt a tervekből végül nem lett semmi. Csak ez a rövidfilm maradt, amiben láthatod, milyen menő lett volna az elektromos Barkas a budapesti utcákon.

Ez is érdekelhet:

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Lefoglalt a NAV egy BMW X5-öt, és odaadta a rendőrségnek

Szupersportautót villantott az Audi, itt az 1001 lóerős Nuvolari

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
47% Igen
45% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés