Fernando Alonso lényegében megvédte Michael Masit.

Mint ismert az F1-es futamok versenyigazgatója, Michael Masi nem úszta meg az Abu-dzabi Nagydíjon történteket*, az FIA ugyanis menesztette pozíciójából. A szövetséget érintő (személyi) változásokkal kapcsolatban a kétszeres világbajnok Fernando Alonso is megszólalt:

„Nekem az egész Abu-Dzabiban történtekről más a véleményem, nem hinném, hogy bármi rossz történt volna. Nem gondolnám, hogy ezért változtattak a versenyirányítási struktúrán, vagyis remélem, hogy nem ezért.”

A spanyol szerint az új FIA-elnök, Mohammed bin Szulajm szimplán úgy gondolta, hogy új ötletekre van szükség, szerinte a változ(tat)ások mindenki érdekét szolgálja.

* Valószínűleg nincs ember a Földön, aki ne tudná, hogy mi történt a szezonzáró Abu-dzabi Nagydíjon, hogy miként (részben a véleményes versenybírói ítéletek révén) bukta Lewis Hamilton a rekordot jelentő nyolcadik világbajnoki címét, és nyerte meg Max Verstappen első vb-címét, de ha mégsem tudod, ITT vagy ITT elolvashatod nálunk.

(Forrás: The Race, planetf1.com, fotó: formula1.com)

Ez is érdekelhet:

Az FIA elárulta, ki lenne a világbajnok, ha a bíróság helyt ad a Mercedes óvásának

Ki ne emlékezne a szezonzáró Abu-dzabi Nagydíj izgalmaira, a sportfelügyelői döntések káoszára.

Hamilton: Elveszítettem a hitemet az F1-ben

Lewis Hamilton Abu-Dzabiról és Max Verstappenről is beszélt.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

El sem indultak, mégis elvéreztek: Kiderült a McLaren bizarr dupla kiesésének oka

„Ez tönkre fogja tenni az F1-et, vissza fog ütni rájuk” – kíméletlen mondatok Verstappentől a sanghaji kiesése után

Megszólaltak a dobogósok Antonelli szenzációs győzelme után – a Kínai Nagydíj legfontosabb nyilatkozatai

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
25% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.