Összesen hétmilliárd forint büntetést fizettek be azok, akik jobban siettek a megengedettnél.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Tavaly ősszel huszonhat sebességmérő kamerát telepített a budapesti városvezetés.

Az első napokban rögtön tízezer gyorshajtót fotóztak le a kamerák, novemberben már 1490-re csökkent a napi átlagos gyorshajtásszám, ehhez képest a napi nyolcszáz eset javuló tendenciát jelez. A számokról Karácsony Gergely főpolgármester számolt be a Facebookon, ő írta azt is, hogy a 146 769 eset után mintegy hétmilliárd forintot fizettek be eddig a gyorshajtók az államnak.

„Alakul tehát, megérte a kamerák telepítése, de szükség lesz még arra a további 38 kamerára is, aminek telepítése a rendőrséggel közös terv”

– írta Karácsony.

Szerinted kellenek még fix sebességmérő kamerák Budapestre?

(A nyitókép illusztráció, az M5-ös bevezető szakaszán már régóta működő fix sebességmérőt ábrázolja. Fotó: Zelei Péter/Getty Images)

Ez is érdekelhet:

BMW prototípus ütközött Volánbusszal Mátrafürednél

A durva balesetben nyolcan megsérültek.

Most egy autót leszorító kamionos bizonyította, súlyos problémák vannak a jogosítványszerzés körül

Kiderült, hogy a teherautó sofőrje bármilyen közúti jármű vezetésre alkalmatlan.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kvíz: mondunk három autót, melyiket nem a nyolcvanas években mutatták be?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés