Nem lenne igazságos a Mazda MX-5-öt olyan modellekkel összemérni, mint a BMW M850i és a Porsche 911, vagy akár a négyhengeres Ford Mustang. De máris mások az esélyek, ha nyitott tetővel kell elrajtolni.

Hiába lett erősebb a modellfrissítéssel, a 184 lóerős Mazda MX-5 még ezzel is jócskán alulmarad a tesztben szereplő többi kabrióval szemben, mégis eséllyel indul a gyorsulási versenyen olyan nagyágyúk ellen, mint a 310 lóerős Ford Mustang, a 450 lóerős Porsche 911 Carrera S és az 530 lóerős BMW M850i. Nézd is meg, miért:

Az összehasonlítást szervező Quattroruote magazin gyorsulási versenyéről készült videóból más érdekességeket is megtudhatsz a négy kabrióról, például azt is megmérték, hogy mekkora a légellenállásuk, mennyi a végsebességük és mennyit fogyasztanak nyitott és csukott tetővel.

Ha beújítanál egy kabriót, a Player nagy körképét itt találod:

Ha lenyitnád a tetőt, ezeket a kabriókat kapod újonnan

4-től 82 millióig mutatjuk, miből válogathatsz a hazai szalonokban.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Igazán nagy és tényleg ízléstelen SUV-t keresel? Itt van!

Újra feltalálták a kormánykereket a Mercedesnél

„A fizetése 1%-áért is találni embert a helyére” – Keményen kiosztották a távozását belengető Verstappent

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés