Daniel Ricciardo nem nyilatkozott a legpozitívabban a csapatáról, szerinte el van minden veszve, és a fejlesztések is, amiket ide hoztak, használhatatlanok.

Nem csoda, hogy az ausztrál csalódott, múlt évben ő állt a kanadai aszfaltcsík dobogójának legfelső fokán, jelenleg pedig a kilencedik helyről várhatja a futam elrajtolását. Csapattársa is megelőzte, Daniil Kvyat a nyolcadik helyre kvalifikált.

„A Q1-ben és a Q2-ben felépítettünk egy kört, aztán nyomtuk neki, de úgy tűnik túl sok volt ez a gumiknak, és a Q3-ra csupán egy okés kört tudtunk menni. Vártam, hogy beindul az autó, de csak vártam és vártam. Nem sikerül egyszerűen javulni, és ez nagyon frusztráló. A legutóbbi futamokra mind hoztunk fejlesztéseket, de hogy őszinte legyek, semmit sem értek. Nem is gondolom, hogy a csapat tisztában van vele, hogy mi hiányzik, és mit kell megtalálnunk. Próbálkozunk, de semmi haszna.”

„Lehet, hogy egyszerűen nem előre, hanem hátrafelé kéne haladnunk, és máshol keresnünk a dolgokat, lehet, hogy valami teljesen alap dolog nem stimmel az autóval. Nyilvánvalóan erőt nem vesztünk, az teljesen rendben van, de a felfüggesztést egyszerűen nem tudjuk annyi jól megcsinálni, mint tavaly. Egy éve is ugyanilyen mérges voltam az időmérő után, aztán nyertem, lehet, hogy ez valami jó ómen.”

Támogatott és ajánlott tartalmaink

„Elrágta a patkány” a biztonsági övét, a rendőrök nem értékelték a kreatív csomót

Lefagytak a robottaxik Vuhanban, megálltak az út közepén

Felesleges az F1-et félteni Verstappen nélkül: megnevezték a zsenit, aki hamarabb feledteti a bajnokot, mint hinnénk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
10% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
72% Nem.
Megmutatjuk, milyen egy Audival bejárni a Dolomitok legszebb vidékeit!
Hirdetés