Eredetileg a Subaru Outback egy emelt hasmagasságú kombi volt, de mostantól ez másképp lesz. Az új Outbackben már nincs semmi abból a könnyedségből, ami harminc éve annyira csinossá tette, mostanra egy kombis szabadidő-autó, méghozzá nagyon furcsa formában.
Sokaknak a Subaru nem egyszerűen egy különc japán autógyártó, ami az amerikai filmekben a decens családi autó szerepében tetszeleg, hanem egy olyan műszaki csemege, mellyel aranykezű pilóták tepertek végig a murván. A ralis hangulat azonban mostanra teljesen kiveszett a Subaruból, ahogyan a keret nélküli ablakok és a hathengeres bokszermotor is. Az új Outback pedig már nem is egy kalandra kész kombi, hanem egy olyan szabadidő-autó, melynek egész biztosan nem a szépsége lesz a legfőbb vonzereje.
Ennél megosztóbb már aligha lehetne a még mindig összkerekes és bokszermotoros Subaru Outback.
Menetfénytől elcsúszott LED-es fényszóróival és pirosan világító csíkkal összekötött hátsó lámpáival illeszkedik a korszak autós divatjához az Outback, a fényezetlen műanyag elemek pedig terepen hasznosak, hiszen nem látszik meg rajtuk annyira a karcolás. Az összkép azonban nagyon darabos és mindenféle harmóniát mellőz, ezért tényleg a belső értékekbe kell menekülni ahhoz, hogy kívánatos legyen a Subaru Outback.
Kétségtelenül hatalmas előnye az utastérnek, hogy benne ülve nem látszik kívülről az Outback, de ezen kívül is nagyon sokat fejlődött a Subaru kabinja. Újrahasznosított anyagokkal és a korábbinál több hangszigeteléssel lett kellemesebb a tér az utasok körül. Az óracsoportot egy 12,3 colos kijelző helyettesíti, a központi érintőképernyő pedig 12,1 colos és fekvő formátumú. Hagyományos karja van a fokozatmentes automata sebességváltónak és fizikai gombok sorakoznak a klímakonzolon.
Motorházteteje alatt nem egy rekesz van vagy hatalmas műanyag lap, hanem valahol a mélyben egy benzinmotor. Az alapváltozatban egy 2,0 literes, négyhengeres bokszermotor 180 lóerővel 240 newtonméter nyomatékkal, hozzá fokozatmentes automata váltó csatlakozik (szimulált fokozatokkal, hogy természetesebb legyen a CVT) és a Subaru védjegyének számító szimmetrikus összkerékhajtás. Erősebbik változatában (Outback XT) egy 2,4 literes, turbós bokszermotor van 260 lóerővel és 375 newtonméter nyomatékkal.
Hasmagassága 221 milliméter, nagyobbak a terepszögei, a differenciálműve pedig minden korábbinál gyorsabban zár, ezért valóban használható járatlan úton a Subaru Outback. A hétköznapokban viszont nagyobb segítség a csokornyi kamera és vezetéstámogató asszisztens, valamint a majdnem önvezető rendszer, mely 85 mérföld/órás (137 km/óra) sebességig magabiztosan tereli autópályán az új Outbacket.
Ez is érdekelhet:









