Max Verstappen ott folytatta, ahol Bahreinben abbahagyta, a Szaúd-arábiai Nagydíjon is rajt-cél győzelmet aratott a Red Bull versenyzője. A legnagyobb figyelmet alighanem a Ferrari tizennyolc éves újonca kapta, aki a bemutatkozásán rögtön pontot is szerzett.

Karrierje során századik alkalommal állhatott dobogóra Max Verstappen, és ráadásul a Formula–1 történetében 26 évesen az eddigi legfiatalabb, akinek sikerült ezt elérnie. Az eddigi csúcstartó Sebastian Vettel volt, akinek harmincévesen sikerült ez a mutatvány, és talán nem gondolnád, de a Formula–1-ben még csak hét versenyzőnek sikerült mindez, rajtuk kívül Prost, Schumacher, Alonso, Räikkönen és Hamilton állt száznál többször dobogóra.

A hétvégi Szaúd-arábiai Nagydíj végeredménye nem hozott meglepetést, hiszen ezúttal is a Red Bull ünnepelhetett kettős győzelmet,

Verstappen mögött az egy héttel ezelőtt rendezett bahreini szezonnyitóhoz hasonlóan csapattársa, a mexikói Sergio Pérez végzett, míg harmadik a ferraris Charles Leclerc lett. A pole pozícióból induló Verstappen kiválóan kapta el a rajtot, azonnal elhúzott, és az első kör végén már másfél másodperccel vezetett Leclerc-rel szemben.

Leclerc a második helyet nem sokáig tudta tartani, már a negyedik kör elején átvette tőle a pozíciót Pérez.

A futam egyetlen nagyobb eseménye volt, amikor a hetedik körben Lance Stroll a gumifalba csapódott Aston Martinjával,

és az újraindítás után egy ideig Lando Norris vezetett, aki nem állt ki kerékcserére a safety car alatt. A tizenkettedik körben azonban Verstappen visszavette az első helyet, és ez a pozíciója már nem változott a célig.

A legnagyobb figyelmet alighanem a brit Oliver Bearman kapta, akinek Carlos Sainz Jr. helyére kellett beugrania a Ferrarinál,

miután a spanyol pilóta a vakbélgyulladása miatt nem tudott autóba ülni. A tizennyolc éves újonc pedig profin hozta le a feladatot, az időmérőn a 11. helyet érte el, és a futamon sem hibázott egyszer sem, Norris és Hamilton előtt hetedikként ért célba a Ferrarival, ami nyilván jóval gyorsabb az eddigi F2-es autójánál.

A Szaúd-arábiai Nagydíj végeredménye:

Két futam után Verstappen 51 ponttal vezet Pérez (36 pont) és Leclerc (28 pont) előtt, a csapatok közt a Red Bullnak 87 pontja van a Ferrari (49 pont) és a McLaren (28 pont) előtt. A sorozat két hét múlva, az Ausztrál Nagydíjjal folytatódik Melbourne-ben.

(Fotók: Getty Images)

Pilótacsere a Ferrarinál

A Ferrari akadémiájának egyik legígéretesebb pilótája debütál az F1-ben, övé a harmadik szabadedzés, az időmérő és a futam is Szaúd-Arábiában.