A címvédő matematikai esélyei halványulnak, de ő nem adja fel.

Max Verstappen a szezon végjátékához érve kemény figyelmeztetést küldött: továbbra is harcol a világbajnoki címért, még akkor is, ha a matematikai esélyei halványulnak. A hétvégi Las Vegas-i Nagydíj előtt a holland 49 ponttal van lemaradva az éllovas Lando Norristól és 25 pontra a második Oscar Piastritól, miközben összesen 83 pont gyűjthető még az idényből hátralévő három futamon és egy sprintfutamon.

A holland pilóta akár már a Las Vegas-i Nagydíjon kieshet a vb-versenyből, amennyiben Lando Norris legalább tíz ponttal többet szerez nála, de Verstappen erre nem is gondol:

„Ahogy elérkezünk az utolsó háromfutamos hajrához, már tényleg a szezon célegyenesében járunk. Mindent megteszünk, hogy a lehető legjobban teljesítsünk, és továbbra is mindent beleadunk, hiszen nincs veszítenivalónk.”

A Las Vegas-i pálya gyors, alacsony leszorítóerős beállításokkal működik, és a várhatóan hűvös idő komoly gumikezelési kihívásokat hoz majd, Verstappen viszont bízik benne, hogy a kellemes emlékek után (tavaly éppen itt lett világbajnok) újra erős vasárnapot hozhatnak össze.

(Forrás: Racingnews365.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Nehogy lemaradj a Las Vegas-i Nagydíjról!

Mutatjuk, hogy magyar idő szerint mikor rendezik a futamot, az időmérőt és a szabadedzéseket.

Ennyi esélye van Norrisnak, Piastrinak és Verstappennek az idei világbajnoki címre

Három pilóta van még versenyben a 2025-ös világbajnoki címért, de úgy tűnik, ez a verseny már lefutott.

Így búcsúzhat el Verstappen az ötödik vb-címétől már Las Vegasban

Jön Max Verstappen legfontosabb futama az idényben.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Megérkezett a nagyágyú: a CANAL+ belép a magyar streamingpiacra

Sergio Pérez már megint sír és picsog a Red Bull miatt

Megállítottak egy kupac havat az ózdi rendőrök, autót találtak alatta

A Player kérdése: Neked bejött a négyévszakos gumi?
31% Igen, az én igényeimnek teljesen megfelel.
16% Nekem felejtős, számomra nem eléggé strapabíró.
53% Nincs tapasztalatom vele.
Bonjour, Budapest! Francia pikniket tartottunk a Renault 4 E-Tech electric-ben
Hirdetés