A csapatfőnök szerint felzárkóztak a többiek.

A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff szerint a csapat dominanciája már a múlté, ugyanis a többi istálló sikeresen felzárkózott rájuk.

Miután Nico Rosberg megnyerte a Japán Nagydíjat és Lewis Hamilton pedig befutott a harmadik helyen, a Mercedes megnyerte a csapat-világbajnoksági címet 4 futammal a vége előtt, ugyanis 208 ponttal állnak a Red Bull előtt, amit már lehetetlen behozni.
Ennek ellenére azonban Wolff szerint már nem dominánsak, mert az idei világbajnoki cím volt eddig a legnehezebb, mert felzárkóztak a többiek is, ráadásul jövőre mindenki tiszta lappal indul a 2017-es szabályok miatt.

„Nem voltunk annyira dominánsak, mint mondjuk múlt évben, és ez jövőre még jellemzőbb lesz, mert fogalmunk nincs az erőviszonyokról – nyilatkozta Wolff. – Amit mindig is mondtam, hogy abba kéne hagyni a szabályok változtatását, mert idővel ha ugyanazok maradnak a körülmények úgyis felzárkózik mindenki és sokkal közelebb kerülnek egymáshoz a csapatok.”

„De így semmi esélye nem lesz a versenynek jövőre, mert valaki fog találni valami kiskaput, amivel ő lesz újra a domináns.”

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Svájcban bérelt egy autót, de nem adta vissza, inkább rendelt rá a netről egy hamis norvég rendszámot

A Mercedes pofátlanul fiatal pilótája elárulta, mi volt a kulcsa a történelmi pole pozíciójának

Szerinted ki nyeri a Kínai Nagydíjat? Szavazz!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
26% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
42% Nem érdekel az F1.
Miért maradnak meg az emlékezetben bizonyos ajándékok?
Hirdetés