Újabb magyarországi tó készül megadni magát.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az ország jelentős részén aszály van – az Alföld középső és tiszántúli részén a legrosszabb a helyzet –, az elmúlt időszakban tapasztalt melegebb nyarak és a több és intenzívebb hőhullámok pedig tovább erősítik az „aszályhajlamot” – adott helyzetjelentést az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Nem akarod látni a Föld hőtérképét

Tombol a hőség, és ez egyébként nagyon nem jelent jót.

Hogy ez mennyire így van, arra itt egy újabb példa, a szinte teljesen kiszáradt debreceni Vekeri-tó után már a Nógrád (vár)megyei Bátonyterenye melletti Halda-tó is készül kiszáradni. Erről pedig az MTI fotóriportere, Komka Péter közölt drónnal készített felvételeket – szerintünk kifejezetten súlyos, de mindenképp szomorú képek ezek:

(Fotó: MTI/Komka Péter)

Ez is érdekelhet:

Itt az UV ábécé, avagy mire figyeljünk a pokoli hőségben?

Még mindig nem tudod, miért olyan szörnyű az UV? Akkor itt egy egyperces gyorstalpaló, bónuszként pedig tanácsok a hőség túléléséhez.

Rettenetes látvány, ahogy lángokban áll a hatalmas erdős terület Izsák közelében

Tizenhét település 114 tűzoltója küzdött a lángok megfékezéséért, sikerrel.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
32% Argentína
22% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott