Arsenal–Bayern München

Tipp: vendég – TippmixPro: 1.75
Fogadási határidő: február 19., szerda, 20:45

Ha esetleg a fenti kérdésre valamiért igen lenne a válasz, akkor sem az Arsenal az a csapat, amely képes kiejteni a címvédő Bayern Münchent a Bajnokok Ligájából. Talán a Real vagy a Barcelona, de semmiképp sem az Arsenal. A londoniak elveszítették vezető pozíciójukat a Premier League-ben, utána ugyan javítottak a Liverpool elleni FA-kupa-meccsen, ám látható, nem képviselik ugyanazt a szintet, mint a Bayern. Guardiola együttese ugyanis földöntúli teljesítményt nyújt, és pont mindegy nekik, hogy hiányzik a legjobb, valamint az egyik legfontosabb játékos, Ribéry és Schweinsteiger.

Bizony, a középpálya két motorja nélkül is szárnyal a München, egész konkrétan hülyére ver mindenkit: a legutóbbi négy meccsét 16–0-s gólkülönbséggel hozta, egyébiránt kilenc tétmeccset nyert meg zsinórban a regnáló bajnok. A Bundesligában ez a szám tizenhárom, amúgy a 21 fordulóban 19 győzelem mellett van két ikszük Neuréknek, és mindössze kilenc gólt kaptak. Pedig láthatjuk, mennyit fejlődött a német foci, tavaly házidöntő volt a BL-ben, most négy csapat is ott van a legjobb tizenhat között.

Szóval az utolsó három meccsen már nem játszott Ribéry, Schweini korábban kidőlt sérülés miatt, Toni Kroos pedig kegyvesztett lett, miután nem hosszabbította meg szerződését, így ő sem játszik komolyabb meccsen már. Ők hárman tavaly stabil kezdők voltak. Most nélkülük is hengerel a csapat, Götze és Thiago Álcantara remek igazolás volt, tökéletesen pótolják a hiányzókat, ráadásul Guardiola új posztot talált Lahmnak, ő irányít és szűr a védelem előtt, így Javi Martínez is kiesett a pikszisből. Müller és Robben maradt meg a középpályán, a védelembe pedig Rafinha került be Lahm helyére. Elöl Mandzukic birkózik, és rugdossa a gólokat, ám Londonban simán lehet, hogy klasszikus csatár nélkül, hat középpályással fut ki a Bayern.

Az Arsenal noha nyert a Liverpool elleni kupameccsen, nem játszott jól, Fabianski kapusnak, Webb bírónak és Sturridge-nak köszönheti a továbbjutást, a Bayern viszont nem fog annyi helyzetet kihagyni, mint az angol csatár. Furcsa, hogy egy idegenbeli BL-meccsen, ahol az Arsenal a pályaválasztó mindössze 1.75-ös oddson adják a vendégsikert, de hát nem véletlen – a Bayern ennyivel esélyesebb. És nem is roppan össze a teher alatt.

Vagy te úgy érzed, képes lesz az Arsenal megállítani Guardiola gárdáját? Pénzt is tennél rá?

Akkor irány a TippmixPro, és fogadj a meccsre!

Olvass el mindent a Mesternégyes játékról, és nyerj két jegyet a Chelsea–Arsenal, a Bayern München–Borussia Dortmund, az Internazionale–Napoli vagy a Barcelona–Atlético Madrid csúcsmeccsre!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Messi, Ronaldo, Mbappé és Vinícius Júnior együtt legózik ebben az új reklámban

Alig hisszük el, mi lehet Pep Guardiola következő munkája

Kylian Mbappé arról sztorizott, hogy Messi szintekkel jobb volt, mint ő és Neymar

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
11% Igen, többször is.
17% Igen, volt egyszer rá példa.
72% Nem.
Megmutatjuk, milyen egy Audival bejárni a Dolomitok legszebb vidékeit!
Hirdetés