Az utóbbi években a külföldön megvalósuló cégalapítás hatalmas népszerűségre tett szert a vállalkozni vagy terjeszkedni kívánók körében. Ennek oka pedig nem más, minthogy más országokban gyakran kedvezőbb adózási feltételekkel, egyszerűbb jogszabályi környezettel és kevesebb adminisztrációs teherrel lehet számolni.
Az alábbiakban megnézzük, melyek a cégalapítás lépései Romániában és Németországban!
Cégalapítás Romániában
Annak érdekében, hogy a romániai cégalapítás a KftKreátorral gördülékenyen és problémamentesen valósulhasson meg, érdemes előzetesen tájékozódni a feltételekkel, teendőkkel kapcsolatban. Első lépésként történik meg a kapcsolatfelvétel telefonon vagy e-mailben. Már ekkor tisztázásra kerülnek az elképzelések, a tervek, és megvalósulhat az adatfelvétel is.
Miután minden adat rendelkezésre áll, elkészülnek a szükséges dokumentumok. A közjegyzői szerződés aláírása érdekében Nagyváradra szükséges utazni. Ezt követően 5-6 napon belül megalakul a cég. Ekkor ismét fel kell keresni a várost a vállalkozói bankszámla megnyitása céljából. Ezzel befejezettnek tekinthető a cégalapítás Romániában, de a Kftkreator könyvelés, adótanácsadás és székhelyszolgáltatás tekintetében az ügyfelek segítségére lehet.
Cégalapítás Németországban
A cégalapítás Németországban a romániai változathoz hasonlóan történik, azzal a különbséggel, hogy maga az adminisztráció valamelyest hosszabb időt vesz igénybe. A közjegyzőhöz történő időpontfoglalásához 500 euró előleg megfizetése szükséges. Az adatok megküldését követően a szerződés aláírására Berlinben kerül sor.
A cégbejegyzés Németországban kb. 2 hetet vesz igénybe a német kereskedelmi és iparkamara által. A német adószám kiosztása ennél azonban jóval hosszabb, több hónapos folyamat is lehet újonnan létrehozott cégek részére. Azok számára, akik nem szeretnének ennyit várni, megoldás lehet egy német cég megvásárlása. A cégbejegyzést követően kerül sor a számlanyitásra, ugyancsak Berlinben.
A romániai cégalapításhoz hasonlóan Németországban is van lehetőség a Kftkreator extra szolgáltatásainak igénybevételére, így kérhető könyvelés, adótanácsadás, székhelyszolgáltatás, számlanyitási közreműködés és más egyéb is.
A külföldi cégalapítás előnyei
Több oka is lehet annak, ha valaki egy idegen országban kíván céget alapítani. Főként a kedvező adózási, jogi és számviteli környezet vonzza a cégtulajdonosokat.
Ugyancsak előnyként említendő azonban az új piacokra való terjeszkedés lehetősége, amellyel új ügyfeleket is szerezhetnek. Az új helyeken való jelenlét ezenkívül a versenyképesség és a növekedés szempontjából is roppant pozitív eredményekkel szolgálhat. Mindazok számára, akik szeretnék kihasználni ezeket, érdemes felkeresni egy külföldi cégalapítással foglalkozó céget, amely segíteni tud minden, az ügyintézéssel és a működtetéssel kapcsolatos feladatban.
(Szponzorált tartalom)