Feröer túl nagy falat volt a Csercseszov-csapatnak, Írországot viszont már bevette a Máté Csaba vezette Fradi.

Nem volt jó napja a magyar kluboknak, a Fradi ugyan most már nem hibázott, de sem a Zalaegerszeg, sem a Kecskemét nem élte túl a Konferencia-liga második fordulóját. Az Osijek kettős győzelemmel búcsúztatta a ZTE-t, a Kecskemét pedig hosszabbításban bukott el a Riga FC ellen. A Debrecen pedig szintén hosszabbításra kényszerült az Alaskert ellen.

A Fradi itthon nagyon simán, 4–0-ra nyert a Shamrock Rovers ellen, ennek ellenére nem rotált a csapatán Máté, egyedül a kisebb sérüléssel bajlódó Abu Fani maradt ki a kezdőből, a helyén a tunéziai Ben Romdan játszott.

Az első negyedórában lehetett érezni, hogy a Fradi fejben már továbbjutott, aztán néhány ír helyzet után összerántotta magát a magyar bajnok. Fél óra után a vezetést is megszerezte a Fradi, egy szép támadás végén Zachariassen lőtte kapura, két íren is gellert kapott a labda, így lett gól.

Végig kontrollálta a meccset a Fradi a vezetés után, sőt a legvégén még Samy Mmaae is betalált, így

2–0-ra nyert az FTC és összesítésben 6–0-val jutott tovább.

A következő körben a máltai Hamrun Spartans együttesével játszik majd, miután a máltaiak kettős győzelemmel jutottak túl a georgiai Dinamo Tbiliszin.

Európa-konferencialiga 2. selejtezőkör

• Shamrock Rovers–Ferencváros 0–2
  • ZTE–NK Osijek 1–2; továbbjutott: az NK Osijek kettős győzelemmel, 3–1-s összesítéssel.
  • Riga–Kecskemét 3–1 – hosszabbítás után; továbbjutott: a Riga FC 4–3-as összesítéssel.
  • DVSC–Alaskert 1–2

Máté Csaba: Szerénynek kell maradni, mert a múltkori pofon elég nagy volt

Máté Csaba kiemelte az alázatot és szerénységet, ami mostanság hiányzott a Fradiból. Minden szinten.

Tizenegy év után fixen magyar edzője lehet a Fradinak

Mármint fixen, hosszabb távon, hiszen ideiglenesen most is magyar a tréner. Koncepció vagy logikus spórolás?

(Fotó: Twitter / Shamrock)