Olaszország nyerte az Európa-bajnokságot, miután a döntőben tizenegyesekkel legyőzte a hazai pályán futballozó Angliát.

Anglia már a második percben vezetést szerzett Luke Shaw góljával, Olaszország erre a második félidőben tudott válaszolni, szintén egy védő, Leonardo Bonucci egyenlített. 90 és 120 perc után is 1–1 volt az állás, tizenegyesrúgással dőlt el az Eb-finálé. Olasz oldalról Belotti és Jorginho rontott, az angoloktól Rashford, Sancho és Saka, Olaszország története során másodszor lett Európa-bajnok.

Óriási izgalmak a döntőben, tizenegyespárbaj után Olaszország az Európa-bajnok

A lehető legizgalmasabb módon dőlt el az Eb-finálé, tizenegyesek után az olaszok a bajnokok.