Felejthető meccsen ikszelt Anglia az USA-val a katari világbajnokságon.

A B-csoport második fordulójának második meccsén Anglia és az USA játszott. Az angolok az első fordulóban hatot rúgtak Iránnak, míg az Egyesült Államok válogatottja hiába játszott jól, – főleg az első félidőben – csak ikszelt a walesiekkel az első körben.

Az első félidőben nagyobb helyzetei az USA-nak voltak, a 25. percben McKennie rontott ziccert néhány méterről, néhány perccel később pedig Pulisic lövése lett kapufa. Anglia legnagyobb helyzete a félidő hosszabbításában jött, Mount lövésénél védett Turner.

Pulisic kapufája:

A második félidőben is úgy játszott az angol válogatott, mintha tökéletes lenne számára az iksz, az USA ennél támadóbb volt, de komoly ziccere az amerikaiaknak sem volt. Láttunk egy felejthető meccset, maradt a 0–0.

Anglia két forduló után négypontos, kényelmes helyzetben, a kétpontos USA-nak meg az utolsó körben le kell győznie Iránt, ha meccset akar játszani a kieséses szakaszban.