Nyugalom, gőzmozdonyok már nincsenek menetrend szerinti forgalomban.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Elkezdődött az észak-balatoni vasútvonal villamosítása Szabadbattyán és Balatonfüred között, az érintett szakaszon emellett több állomás is átépül – közölte a Vasútvill Kft. az MTI-vel.

Villanymozdonyok a ferencvárosi rendezőpályaudvaron 1983-ban. Fotó: Magyar Rendőr/Fortepan

A hazai vasúti viszonyokat kevésbé ismerők számára ebben a legnagyobb hír, hogy ezek szerint 2019-ben egy ennyire kiemelt vasútvonalon még mindig dízelmozdonyok járnak, pedig tényleg így van:

a több mint száztíz éves szakaszt csaknem ötven éve korszerűsítették utoljára.

Az ötvenöt kilométeres szakaszon 2021 áprilisától válthatják föl a dízelvonatokat az elektromos szerelvények. A cég projektvezetője azt ígéri, hogy a villamosítás mérsékelni fogja a környezetterhelést, a menetidő rövidítésével pedig megkönnyíti az eljutást a Balatonhoz.

A dolgozók figyelmébe ajánljuk ezt a múlt századi oktatófilmet a felsővezeték veszélyeiről, óvatosan ismerkedjenek az új technikával!

Ez is érdekelhet:

A Magyar Honvédség kipakolta harckocsiját

A Tetris Challenge újra elérte a honvédséget, és ismét izgalmas dolog sült ki belőle.

(Forrás: MTI)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
38% Argentína
18% Franciaország
11% Spanyolország
11% Anglia
0% Brazília
22% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés