A Bigelow Aerospace évek óta fejleszti a felfújható űrállomását, és annyira jól haladnak, hogy a tervek szerint 2021-ben üzembe is helyezik az első két űrkecójukat.

Hogy a technológia működik, azt már eddig is lehetett tudni, ugyanis a NASA tavalyelőtt már csatlakoztatott egy felfújható modult a Nemzetközi Űrállomáshoz, amit azóta is használnak.

A B330-as modulok, amiket várhatóan három év múlva állítanak Föld körüli pályára egyebként 330 köbméteresek, és hat ember számára elegendő hely van bennük. A Bigelow elsősorban tudományos feladatokra szánja, például kevésbé tehetős országok űrprogramjának az előmozdítására, de emellett nem titkolt céljuk az űrturizmus fellendítése is.

Ehhez valószínűleg könnyen találnak partnereket, hiszen az utóbbi időben a civil űrhajózás robbanásszerű fejlődésen ment keresztül, a SpaceX és a Blue Origin már többször felhasználható rakétával és utasok szállítására alkalmas űrkapszulával is rendelkezik, és minden bizonnyal szívesen töltenék be az űrtaxi szerepét.

(Fotó: Bigelow Aerospace, Getty)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Ez volt az első fotó a csernobili atomkatasztrófáról

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés