Naponta használod, ráadásul nagyjából mindent tud rólad, de te vajon tudsz-e mindent a Facebookról? Például tudtad-e, hogy létezik olyan, hogy barát oldal, vagy hogy a teljes Facebookos tevékenységedet levelezéstől a posztjaidig cakumpakk letöltheted a gépedre? Ha nem, akkor mondunk néhány újdonságot.

1. Barát oldal

Ha belépsz valamelyik ismerősöd adatlapjára és a felső menüsorban rákattintasz a ...-ra, a lenyíló menüben az ismertség megtekintése opcióval megnézheted a közös ügyeiteket, úgyis mint egymás üzenőfalára kitett posztok, kommentek, lájkok, lájkolt kommentek, mióta ismeritek egymást stb. Ez a lehetőség a könnyes nosztalgiázáson kívül arra is nagyon jó, hogy végre megtaláld a feledésbe merült, és idő közben teljesen vállalhatatlanná vált posztokat, még mielőtt olyasvalaki találná meg, aki nem tudja eléggé értékelni a "részegen lehánytam magamat, LOL"-típusú bohókás emlékeidet.

2. A Facebook letöltése

Nem sok esélyt látunk rá, hogy holnap a Facebook előzetes bejelentés nélkül megszűnne, de ha mégis rettegsz tőle, hogy a közösségi oldal valahogy kikukázza a posztokból, fényképekből, levelezésekből álló digitális emlékeidet (egyébként a régi posztokat tényleg szokták ritkítani), akkor jó hír, hogy a teljes közösségi életedet letöltheted a számítógépedre. Ehhez menj a Beállításoknál az Általános beállításokra, aztán a megnyíló oldal alján kattints a "Tölts le egy másolatot feliratra" és az egészet koronázd meg azzal, hogy ráklikkelsz az Archiválás indítására.

3. A hatásod a Facebookon

Ha bemásolod a facebook.com/impact címet a böngésződ html-sorába (vagy mondjuk egyszerűen rákattintasz a linkre), akkor máris megnézheted, hogy mennyire járultál hozzá az egész világot behálózó óriás etetéséhez, vagyis hány embert hoztál a Facebookra.

4. Fénykép névjegyek

Ha szoktál internetezni (és ha ezt olvasod, valószínűleg szoktál), akkor biztos láttál már olyan Facebook-névjegyeket felbukkanni különböző oldalakon, amelyek a néven és profilképen kívül a legfontosabb adatokat is tartalmazzák. Kevesebben tudják, hogy a fényképeinknek is létrehozhatunk ugyanilyen beágyazható névjegyeket: ehhez menj a profiloldaladon a felső menüsorban a ...-ra, majd válaszd ki a Névjegy hozzáadása opciót és a Fénykép névjegyeket. Miután beállítottad, hogy hány képet és milyen elrendezésben akarsz megmutatni másoknak, már csak azt kell kiválasztanod, hogy ezt a névjegyet a Bloggeren, a TypePad-en, vagy valahol máshol szeretnéd használni, és máris megkapod azt a beágyazható kódot, amit bemásolva más oldalakra telerakhatod a fotóid névjegyével az internetet.

5. Követés letiltása

Nem Facebook-fícsör, de jó, ha tudod, hogy elég egyszerűen meg lehet tiltani a Facebooknak, hogy ne kövessen már minden "Így szedj fel csajokat" meg "10 legaranyosabb kutya , akik cicának néznek ki"-jellegű oldalra. Ha van bármilyen, a többségi társadalom által nem igazán támogatott elhajlásod, akkor azért elég kellemetlen tud lenni, hogy a Facebook az így gyűjtött adatok alapján szépen személyre szabja az oldaladon megjelenő hirdetéseket, amiket aztán bárki láthat, aki ránéz a monitorodra. Kész lebukás. Szerencsére elég könnyen rá lehet kényszeríteni a Nagy Testvért, hogy legalább félig csukja be a szemét, amikor netezünk, ennek a módjáról itt írtunk részletesen.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Ez volt az első fotó a csernobili atomkatasztrófáról

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés