Mindenki azt hitte, hogy Satoshi Nakamoto, de most kiderült, hogy mégsem, ugyanis jelentkezett a valódi feltaláló, aki nem más, mint Craig Wright.

Az ausztrál vállalkozó 2009-ben találta ki a digitális fizetőeszközt, és hét éven keresztül sikerült félrevezetnie mindenkit azzal, hogy a Satoshi Nakamoto álnevet használta a projektjéhez.

Craig Wright

Wright saját bevallása szerint eddig azért titkolózott, mert nem akart híres lenni, most mégis önként szolgáltatott bizonyítékokat a BBC-nek, és az Economistnak, amelyek (majdnem) minden kétséget kizáróan bizonyítják, hogy ő Nakamoto. Wright szerint erre azért volt szükség, hogy végre véget érjenek a személye körüli spekulációk, ami örökös témát biztosított a médiának.

(Forrás: Mashable)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Bámulatos strapabírással és zseniális kamerákkal érkezett meg a Honor Magic8 széria

A férfi szexualitásának évtizedei – Mi történik 40 után?

Megérkezett az egerek új királya – kipróbáltuk a Logitech MX Master 4-et

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Ha rajtad múlna, eltörölnéd a Valentin napot?
14% Nem, tök jó, hogy van.
66% Azonnal, értelmetlennek tartom.
21% Ebben a fontos kérdésben nem tudok dönteni.
Slow down, Hungary – három hely, ami tavasszal a legszebb arcát mutatja
Hirdetés