Az LG a CES-en mutatja be az új Laser Display készüléket, ami alig fél méterről vetít képet a 100 hüvelykes képernyőre.

A Hecto egy ún. laser display készülék, egy 254 centiméter képátlójú képernyőből és egy projektoregységből áll, amely a rövid vetítéstávolságú (Ultra Short Throw, UST) technológiának köszönhetően mindössze 56 centiméter távolságból vetíti a képet a kijelzőre, 1080p, azaz Full HD minőségben. A tévéről az LG részletes adatokat, így például a fényerősséget nem közölte, de állítólag normális fényviszonyok mellett is tökéletes képet kapunk majd. A lézeres technológiának köszönhetően a projektor működési ideje jelentősen megnő, 25 ezer órát üzemel a lámpák cseréje nélkül,szemben a hagyományos projektorok ötezer órás üzemidejével szemben.

Mi az a laser display?

A lézerkivetítő nem teljesen új keletű dolog, hiszen a techcégek már a ’90-es évek óta kísérleteznek a technológiával. A hagyományos LED-es projektorokkal szemben, amelyek a képet a projektor belsejében hozzák létre RGB színekből, és ezt a képet nagyítással vetítik a vászonra, a lézertechnológiánál a képalkotás magán a vásznon (képernyőn) történik. A legtöbb lézeresként hirdetett projektor valójában lézer-LED hibrid, de van példa teljesen lézeres megoldásra is, ilyenek például a miniatűr pikoprojektorok vagy a Benq idén bemutatott LW61ST vetítője.

A lézeres megjelenítés legnagyobb előnye, hogy jelentősen megnöveli a projektor életidejét, de elterjedését több probléma is hátráltatta: a technológia jóval drágább, mint a hagyományos, LED-es megoldás, és sokáig a képminőség sem volt az igazi. Az LG sok konkrétumot nem közölt a Hectóról, így egyelőre nem tudni, hogy teljesen lézeres vagy hibrid megoldást használ, az áráról pedig csak annyi biztos, hogy azt nem az átlagember pénztárcájához szabják. 

A készülék természetesen rendelkezik a mai tévéknél már alapfelszereltségnek számító digitálistévé-tunerrel és smarttévé funkcióval is. Az Intel Widi technológiájával könnyedén csatlakoztathatjuk a tévéhez a laptophoz, vagy használhatjuk az LG felhőszolgáltatását (LG Cloud) is, de a tévé természetesen a wifit is támogatja.

Az LG Laser Display két tízwattos hangszórója a projektoregységbe építve helyezkedik el, ezen kívül kapunk három HDMI kimenetet és az LG különleges, hang- és mozdulatfelismerő Magic Remote távirányítóját.

Az LG szerint a több mint két és fél méteres átmérőjű képernyő előnyei különösen a multimédiás prezentációk és videokonferenciák során mutatkoznak meg, ahol a résztvevők egyforma intenzitással tudnak részt venni a beszélgetésben, és úgy érezhetik, mintha egy légtérben lennének.

Tovább:
Mit tud a LG csúcstévéje? – LG 3D-tévéteszt
Érkezik a Sims az LG 3D tévéjére
A Tech rovat legfrissebb híreihez

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Ez volt az első fotó a csernobili atomkatasztrófáról

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés