A Földnek is vége lesz, de nekünk más lesz a sorsunk.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Több milliárd évnek kell még eltelnie ahhoz, hogy a nap elveszítsen minket, de kétségtelen: ez előbb vagy utóbb be fog következni. Köztudott, hogy a napunk üzemanyag készlete véges, ami azt jelenti, hogy egy idő után veszíteni kezd az erejéből. E folyamat során a nap vörös óriássá duzzad majd, ami elnyeli majd a Merkúrt, a Vénuszt és bizony minket és a Marsot is.

A kutatók arra keresték a választ, hogy mi lesz azokkal a bolygókkal, amik a naprendszerünk külső peremén helyezkednek el.

Miközben a nap növekedni fog, a tömege a felére fog csökkenni, aminek következtében a külső bolygók egyszerűen elhagyhatják a naprendszerünket. Az elszabaduló bolygók nagy valószínűséggel bekerülnek majd valamilyen nagy tömegű csillag gravitációs terébe. A kutatóst végző kaliforniai egyetem szakemberei ugyanakkor megjegyezték: ez a folyamat nem egyik napról a másikra fog végbemenni, a külső bolygók lassan, több milliárd év alatt találhatnak új rendszert maguknak.

(Futurism; kiemelt kép: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Van alkohol az űrben, mi vittük oda

Vodka? Pálinka? Konyak? A válasz meglepő lesz!

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
37% Argentína
18% Franciaország
11% Spanyolország
11% Anglia
1% Brazília
21% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés