A Földnek is vége lesz, de nekünk más lesz a sorsunk.

Több milliárd évnek kell még eltelnie ahhoz, hogy a nap elveszítsen minket, de kétségtelen: ez előbb vagy utóbb be fog következni. Köztudott, hogy a napunk üzemanyag készlete véges, ami azt jelenti, hogy egy idő után veszíteni kezd az erejéből. E folyamat során a nap vörös óriássá duzzad majd, ami elnyeli majd a Merkúrt, a Vénuszt és bizony minket és a Marsot is.

A kutatók arra keresték a választ, hogy mi lesz azokkal a bolygókkal, amik a naprendszerünk külső peremén helyezkednek el.

Miközben a nap növekedni fog, a tömege a felére fog csökkenni, aminek következtében a külső bolygók egyszerűen elhagyhatják a naprendszerünket. Az elszabaduló bolygók nagy valószínűséggel bekerülnek majd valamilyen nagy tömegű csillag gravitációs terébe. A kutatóst végző kaliforniai egyetem szakemberei ugyanakkor megjegyezték: ez a folyamat nem egyik napról a másikra fog végbemenni, a külső bolygók lassan, több milliárd év alatt találhatnak új rendszert maguknak.

(Futurism; kiemelt kép: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Van alkohol az űrben, mi vittük oda

Vodka? Pálinka? Konyak? A válasz meglepő lesz!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Miért éppen ma van a matematika leghíresebb számának a napja?

Betiltaná a mesterséges intelligencia által előállított intim tartalmakat az EU Tanácsa

Ezért lett péntek 13-a a naptár legfélelmetesebb napja

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
26% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
42% Nem érdekel az F1.
Miért maradnak meg az emlékezetben bizonyos ajándékok?
Hirdetés