Kevés telefon okozott idén nagyobb meglepetést a Nexus 6P-nél, hiszen a Huawei által gyártott telefont a külföldi oldalak, mint a The Verge és a Gizmodo is agyon dicsérték, tömjénezték, az év androidos telefonjának kiáltották ki, így elég nagy elvárásokkal mentem a Schönherz koliban tartott HTE akadémiára, ahol végre személyesen is találkozhattam a Google új telójával.

És végül mégis csak vegyes érzésekkel távoztam, ugyanis a telefon maga egyáltalán nem rossz, de amikor a külföldi oldalakon a legjobbnak kiáltják ki, abban azért benne van a kivételesen jó ár-érték arány is, ami az európai átok miatt itthon nem lesz annyira kivételes.

De mielőtt rátérnénk a piszkos anyagiakra, először néhány szó a telefonról: a Nexusokra ugye alapból jellemző egyfajta puritánság, ami a 6P-nél főleg abban mutatkozik meg, hogy a fémburkolatot hátulról műanyag fedi, ami egészen kényelmes fogást biztosít, de azért közel sem érzed azt, hogy egy prémium telefont tartasz a kezedben.

A minimalizmust a 6P esetében ezt leszámítva azért eléggé zárójelesen kell érteni, hiszen a Huaweinek egészen sok újdonságot sikerült becsempésznie a telefonba, mint például a hátlapra illesztett ujjlenyomat-olvasó vagy az USB-C-csatlakozó, amik még a csúcskategóriában sem számítanak teljesen alapvetőnek. A kamera ugyan csak 12 megapixeles, de így első próbálkozásra úgy tűnt, hogy a felbontáson kívül minőségben nem sokban marad el a 16 megapixeles kameráktól.

A minőségre egyébként sem lehet panasz, hiszen a 6P minden téren hozza, amit egy mai csúcstelótól elvárhatunk: a nyolcmagos Snapdragon 810 proci a 3 GB RAM-mal momentán az egyik legerősebb konfigurációnak számít, a QHD felbontású AMOLED-kijelző minőségével pedig legfeljebb csak a Samsung Galaxyk versenyezhetnek.

A Nexus 6P igazi újdonsága az Android 6.0 operációs rendszer, amivel eddig szintén csak futólag találkoztam a HTC A9-nél, és őszintén szólva kicsit furcsa is volt az iOS-szerű Emotion UI helyett gyári Androidot látni egy Huawei telefonon. A Marshmallownak nyilván megvannak az előnyei az ötös Androiddal szemben, de ebből sajnos sokat rögtön nullázhatunk is: a bankkártya nélküli fizetést lehetővé tevő Google Wallet például egy darabig még biztosan nem bukkan fel Magyarországon, és mivel a Nexus 6P nem bővíthető memóriakártyával (32, 64 vagy 128 GB belső memóriából gazdálkodhatunk), így le kell mondanunk az új Androidnak arról az előnyéről is, hogy immár az SD-kártyát is használhatjuk belső memóriaként.

A magyarországi Nexus 6P-ből viszont a legjobban mégsem az NFC-s fizetés vagy a szemrevalóbb dizájn hiányzik, hanem a Nexusok legnagyobb előnye: a kivételesen jó ár. A telefon december közepétől 210 ezer forintért lesz kapható a Media Marktban és a T-mobilnál, amivel egyáltalán nem lóg ki lefelé a csúcskategóriás készülékek sorából, Huawei P8-at például ennél már jó 50 ezer forinttal olcsóbban kaphatunk.

Persze egy alaposabb teszt után lehet, hogy megváltozna a véleményem a telóról, de a rövid próba után úgy tűnik, hogy a Nexus 6P "csak" egy jó telefon, ami nem igazán emelkedik ki a felsőkategóriás-telefonok erősen telített piacából.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Ez volt az első fotó a csernobili atomkatasztrófáról

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés