Jövő héten, számítások szerint augusztus 29-én fog elsuhanni a Föld mellett a 2016 NF23 nevű aszteroida, amely jelentős méretével, valamint viszonylagos közelségével felhívta magára a figyelmet.

Bár veszélyt (elméletileg) nem tartogat, a 4 millió kilométeres távolság galaktikus értelemben véve nem egy nagy durranás – más szemmel nézve mindössze 0,027 csillagászati egységre van tőlünk. Méretei ugyanakkor egészen szemrevalóak, egy piramisnál is nagyobb lehet az aszteroida, és nagyjából 32 ezer kilométeres sebességgel halad – ezekkel a paramétereivel már kiérdemelte a helyet a potenciálisan veszélyes objektumok között. (Ide főként a nagyon fényes, a Földhöz 0,05 csillagászati egységnél közelebb keringő égitesteket sorolják be.)

Képünk illusztráció

A NASA szakemberei természetesen nem tévesztik szem elől az aszteroidát, amely több mint 150 méter széles is lehet. Az űrhivatal szakemberei egyébként már az 1 kilométernél szélesebb objektumok nagy részét regisztrálták, viszont az ezeknél kisebb méretű, potenciálisan veszélyes objektumoknak csak töredéke ismert.

Ez is érdekelhet:

Egy titokzatos fal lehet a Naprendszer határánál

Nem jégből van, mint a Trónok harcában, hanem hidrogénből. Bár egyelőre sok a kérdés körülötte.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A köztévé új műsorvezetője nem ember, a mesterséges intelligencia hozta létre

1973-ban több mint egy óráig tartott a teljes napfogyatkozás egy repülő utasainak

További cikkeink a témában
Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?
Hirdetés