A balul sikerült nukleáris kísérlet, a fokozottan veszélyes anyagokkal való túl közeli kapcsolat és az örök fiatalság gátlástalan kutatása legfeljebb csak a képregényekben eredményez szuperképességeket, a valóságban viszont általában csak egy képességet adományoznak az embernek  ez pedig nem más, mint az örökké tartó, teljes mozdulatlanság képessége.

Az Alltime10s gyűjtése alapján  kis túlzással  fronton harcoló katonának lenni is nagyobb életbiztosítást jelent, mint egy laboratóriumban dolgozni.

1. Jean-Francois Pilatre De Rozier (1785)

A repülés egyik úttörőjeként számon tartott francia tudós előszeretettel használt birkákat és kacsákat a hőlégballonnal végzett kísérleteihez. Szerencsétlenségére viszont amikor ez egyik ballon 457 méteres magasságban leeresztett, éppen ő is a fedélzeten volt  ezzel ő lett az első ember, aki légi katasztrófában vesztette életét.

2. Max Valier (1930)

Az osztrák tudós  jócskán megelőzve a korát  rakétameghajtású vonatokkal és szánokkal igyekezett forradalmasítani a közlekedést. Kísérletei viszont nem várt fordulatot vettek, amikor a laboratóriumában lévő egyik folyékony oxigénnel működő motor felrobbant.

3. Sieur Freminet (1772)

Sieur Freminet az egyik legelső búvárfelszerelés megalkotója, aki egy sikertelen teszt közben veszítette életét: a merülés közben ugyanis az általa tervezett szerkezet meghibásodott, és a feltaláló húsz perc után megfulladt.

4. Tim Samaras (2013)

A híres viharvadász hírében álló meteorológus 2013-ban egy hurrikán viselkedését akarta tanulmányozni közelről, amikor a forgószél felkapta, és az autójával együtt két és fél kilométerre repítette. A balesetben ő és a mellette ülő fia is meghalt.

5. Harry H. Daghlian, Jr. (1945)

Az amerikai tudós az első atombomba fejlesztése közben véletlenül beleejtett egy volfrám-karbid téglát az egyik atomtöltetbe. A kezei azonnal felhólyagosodtak és világítani kezdtek, a tudós pedig nem sokkal később kómába esett, és 25 nap múlva belehalt a sugárfertőzésbe.

6. Elizabeth Fleischmann Aschheim (1905)

Elizabeth Fleischmann a századfordulón röntgengépeket fejlesztett katonai kórházak számára, amelyek segítésével az orvosok sokkal könnyebben meg tudták találni az elakadt lövedékeket. Fleischmann pechjére az 1900-as évek elején még nem sokat tudtak a röntgen káros mellékhatásairól, így az önmagán való túlzásba vitt kísérletezéstől hamarosan rákos lett.

7. Karl Wilhelm Scheele (1786)

 - a videóban elírták

A svéd kémikus kora egyik legnagyobb tudósa volt, többek között az ő nevéhez fűződik az oxigén, a hidrogén és a klór felfedezése is. Kísérletezései során előszeretettel kóstolta meg a mérgező anyagokat, amelynek folyományaként halálos higanymérgezést kapott.

8. Louis Slotin (1946)

A kanadai tudós sugármérgezésben halt meg, amikor az atombomba fejlesztése közben véletlenül egymáshoz érintette az urániumot és a plutóniumot. Öreg hiba.

9. Marie Curie (1934)

A kétszeres Nobel-díjas tudós harminc éven keresztül foglalkozott a radioaktivitás kutatásával, és az is előfordult, hogy az atombombáknál használt rádiumot puszta kézzel fogta meg, a több évtizednyi folyamatos sugárzás pedig leukémiát alakított ki nála.

10. Alexander Bogdanov (1928)

Az orosz fizikus szentül hitte, hogy a vérátömlesztés örök fiatalsággal ajándékozza meg az embert, de csúnyán elszámította magát, amikor az egyik maláriával és tuberkulózissal fertőzött diákjától vett vért ömlesztette át magának. Talán mondanunk sem kell, hogy már nem él.

(Forrás: Alltime10s)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Ez volt az első fotó a csernobili atomkatasztrófáról

További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés