Idén nyílt meg az ország legújabb versenypályája, a Balaton Park Circuit, ami egészen eddig nem volt nyitva a közönség előtt. Most hétvégén tartják az első nyílt napot, ahol bárki felhajthat a pályára a saját autójával.

Nemzetközi mércével mérve is modernnek számít a balatonfőkajári versenypálya, amivel idén készültek el. A Balaton Park Circuit első nagyobb eseménye a Porsche hetvenötödik születésnapi fesztiválja volt, ahová több mint hatszáz Porsche érkezett, és a pálya tökéletes helyszíne volt a sportautó jubileumát megünnepelni.

Most bárki megismerheti a versenypályát, a Balaton Park Circuit ugyanis nyílt napot tart augusztus 19-én.

A belépés ingyenes, csak azért kell fizetni, ha felhajtanál a saját autóddal is a 4115 méteres pályára. A húszperces jegyek 57 és 64 euróba kerülnek attól függően, hogy a kényelmes vagy a feszített tempójú turnusba váltod, ez 22-25 ezer forintot jelent.

A Balaton Park Circuit további szolgáltatásaiból nyújtanak ízelítőt a jegyek mellé megvásárolható kiegészítők. 150 euróba kerül garázst bérelni a boxutcában, a VIP lounge belépő ára 990 euró, míg a négyfős étkezést is magába foglaló Hospitality csomag 2370 euróba kerül. A balatonfőkajári pálya szombaton reggel 8-kor nyitja meg a kapukat, büfé és étterem is lesz a helyszínen.

Pályanap biztonságban

Profi csapat üzemelteti a pályát, és a biztonság kedvéért néhány szabályt be kell tartani. Az autóban legfeljebb ketten ülhetnek, és az utasnak is legalább 16 évesnek kell lennie, bukósisak csak akkor kötelező, ha az autóban nincs működő légzsák. Az autók és a körök tempója alapján Touristic, Sportive és Racer kategóriába sorolják a résztvevőket.

Ez is érdekelhet:

Ilyen látványos volt az ország legnagyobb Porsche találkozója

A nemrégiben felavatott Balaton Park Circuit versenypálya biztosított helyszínt Az álmok fesztiváljának.

Szupersportautó-tulajdonosok mennyországa ez a japán versenypálya

A Nürburgringet idéző vonalvezetésű versenypálya mellett spa és luxusvillák is találhatók.

2026-ra így fog kinézni a megújult Hungaroring

Teljesen megújul a mogyoródi versenypálya, hogy továbbra is otthont adhasson a Formula–1-es futamoknak, és akár másnak is.

Max Verstappen 100%-os, Miamiban és a szezon eddigi időmérőin is

Győzelemmel felérő eredmény Ricciardótól a miami sprintfutamon, amit Verstappen nyert meg