Bartosz Ostałowski mindannyiunk számára példát mutathat, hiszen bár elvesztette mindkét karját, mégis Guinness-világrekordot állított be, amikor BMW-jével szédítő tempóban driftelt még 2022-ben.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

A kétezres évek közepén a lengyel Bartosz Ostałowski egy balesetben elvesztette mindkét karját, de nem adta fel, hogy valóra váltsa az álmát. Mindene a drift, és az autóját olyan bámulatosan tudja táncoltatni a lábával, hogy a lengyel és az európai bajnokságokban az épek mezőnyében is megállja a helyét.

Bartek elszántsága oda vezetett, hogy Guinness-világrekordot állított fel, amikor 231,66 km/órával driftelt a BMW-jével.

A manőverhez 277 km/órára gyorsított fel a lengyelországi Piła repterének kifutópályáján, ami két kilométer hosszú és hatvan méter széles, ezért elég biztonságosnak bizonyult a nagysebességű rekordkísérlethez.

Az autója sem mindennapi, az E92-es BMW-jének eredeti motorja helyére ugyanis egy amerikai 7 literes V8-as került,

ami 1000 lóerőre és 1280 Nm-re képes, a váltója ZF-féle nyolcfokozatú automata. Bartek ezzel a cseppet sem veszélytelen mutatványával egyébként nemcsak a lábbal kormányzók közt, de abszolút értelemben is a leggyorsabb lengyel drifter lett.

Ez is érdekelhet:

Nem gondoltad volna, hogy Škodával döntenek drift-világrekordot

Neked menne ilyen hosszan kitartani a driftet?

Megdőlt a leggyorsabb autós tolatás Guinness-rekordja

Te mennyivel mentél már hátramenetben?

Kínai elektromos autó döntötte meg a leggyorsabb driftelés rekordját

Két Guinness-rekordot is behúzott a Volvo testvérmárkája.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Egy ilyen őrült időmérő után szerinted ki nyeri a Monacói Nagydíjat? Szavazz!

Verstappen szinte már megnyerte a monacói pole-t, aztán jött a csodagyerek

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
47% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni