Erre mondják, hogy bombameglepetés.

A Magyar Nagydíj versenyhétvégéjén jelentette be Sebastian Vettel, hogy az idény végén befejezi Forma–1-es pályafutását – a német 16 idény után, négy világbajnoki címmel a zsebében vonul vissza.

A hungaroringi futamot követően pedig már az is kiderült, ki lesz Vettel utódja az Aston Martinnál: Fernando Alonso, azaz világbajnok vált világbajnokot egy többéves szerződés keretében.

A hír igazi bombameglepetés, és ezzel az is szinte biztossá vált az Alpine-nál, hogy a csapat saját nevelésű pilótája, tartalék- és tesztpilótája, az F3-as és F2-es bajnok Oscar Piastri lesz a csapat egyik versenyzője a következő idényben.

(Fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Rendesen büntet, ahogy az F1-pilóták kinéznének, ha kamionsofőrök lennének

Ezekben a képekben aztán nincsen köszönet. Sergio Pérez például inkább hasonlít egy drogkartell fejére.

Verstappen: Kidobhattuk az ablakon a stratégiánkat

Eredetileg Verstappen is kemény gumikkal kezdte volna a Magyar Nagydíjat, de az utolsó pillanatban váltott.

Nagyobb bajt is talált a Ferrari, mint hogy elrontotta Leclerc versenyét

Benézte Leclerc versenyét a Ferrari a kemény gumikkal, de a csapatfőnök talált magyarázatot a rossz döntésre, és azt is elmondta, hogy nem ez a legnagyobb gond.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Gombnyomásra kitáruló ajtókkal jön az új Audi Q9

Amikor valósággal izzik a kábel: ez a 10 leggyorsabban tölthető elektromos autó

15 éves fiú menekült a Daewoo Ticóval, amelynek egyetlen ablaka volt, az is pókhálósra repedve

A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
Százhektáros paradicsom golfkóstolóval, privát wellnessel és regionális ízekkel
Hirdetés