
Nincs különleges tulajdonsága, nem kerekedik el tőle a szemed, és nem is feltétlen ilyen autóról álmodoztál, a Honda középső szabadidő-autója mégis egyszerűen mindenben jó tud lenni, amivel tökéletes társad lehet a mindennapokban.
Mintha pontosan a kompakt HR-V és a középkategóriás CR-V közé célozták volna, olyan jól illeszkedik a Honda kínálatába a ZR-V, mégis hajlamosak vagyunk megfeledkezni róla. A Civic alapjára épülő szabadidő-autó ugyanis nem az extravagáns formájával, nem a futurisztikus berendezésével és nem is a kiélezett technikájával hívja fel magára a figyelmet, hanem inkább azzal, hogy egyszerűen jó lett, egy őszinte autó, amiből egyre kevesebb van manapság. Ideje megtanulnod a nevét, egyrészt azért, mert már két éve az utakon van, másrészt pedig azért, mert a hagyományosan átgondolt Hondák közt is jól sikerültnek számít.
Nézd meg Imeldával készült videós bemutatónkat, amiből kiderül, hogy befér-e a SUP-ja, és mennyit fogyaszt valójában a hibrid ZR-V.
Ha megnézted, és még olvasnál róla, akkor mondunk öt dolgot, amiért szeretni fogod a Honda ZR-V-t, és egyet, amiért talán nem, bár ez igazából nem mindenkinek jelent problémát.
Minőségérzet
A japán autók egyébként is hozzák azt az érzést, hogy jól össze vannak rakva, de a ZR-V még ezen felül is minőséginek tűnik. Puha tapintású, párnázott felületek vesznek körbe benne, az érintőképernyőjén kívül vannak még benne hagyományos kapcsolók, amikkel például a klímát kezelheted, vagy a szellőzőrostélyokat állíthatod, és ezek olyan határozott érzéssel kattannak, amivel azonnal meggyőzhet téged a Honda szabadidő-autója.
Térkínálat
Nagyon eltalálta a ZR-V méreteit a Honda, hiszen 4,57 méteres hosszával még éppen elég kompakt ahhoz, hogy a városi utcákon is gond nélkül manőverezz vele, de már elég nagy ahhoz, hogy elférjen benne egy négytagú család. Csomagtere papíron nem túl nagy, felszereltségtől függően 370 és 390 liter közötti, de miután belaktad, kiderül, hogy igazából praktikus ez a méret. Még akkor is, ha más Hondákkal ellentétben itt nem lehet felhajtani a hátsó ülőlapot.
Hajtáslánc
Csak egyféle hajtáslánccal kapható a ZR-V, azzal a hibriddel, ami a CR-V-ben is van, csak itt egy kisebb, könnyebb autót kell mozgatnia. Az első kerekeket szinte mindig a 184 lóerős elektromotor forgatja, ezért olyan rugalmas, mint egy elektromos autó, míg az örökkévalóságnak készült kétliteres szívómotor elsősorban áramot termel, és nagyobb sebességnél kapcsolódik be a hajtásba. Az egész annyira finoman működik, hogy miután kipróbáltad, nem is akarsz majd másféle autót.
Vezethetőség
Persze ne egy Civic Type R kiélezett vezetési élményére számíts, de a ZR-V-t is kimondottan kellemes vezetni. Az elektromotor azonnal elérhető 315 Nm nyomatékával mindig rajtra kész, a Hondától megszokott módon a kormányzása precíz, a futóműve jól hangolt. Nem terepjáró, nem is összkerekes, de 18 centis hasmagasságával nyugodtan lemerészkedhetsz vele az aszfaltról, a földúton sem fog zavarba jönni
Felszereltség
Sokat mond, hogy Elegance a belépőmodell neve, ugyanis már ez is elég gazdagon felszerelt, jár hozzá a navigáció, a kulcsnélküli rendszer és a fedélzeti asszisztensek széles sora, az Advance csúcsmodellben head-up display és üvegtető is van. Nem olcsó a ZR-V, az ára kétmilliós kedvezménnyel is 14,4 millió forintról indul, de sokaknak megér ennyit, hogy bízhatnak az autójukban, amit aztán magas értéken adhatnak tovább, ha egyáltalán meg akarnak tőle válni.
+1
Rendkívüli hatékonysága miatt is lehet kedvelni a ZR-V-t, a hibrid hajtása ugyanis elég meggyőző fogyasztást produkál, városban és országúton 5-5,5 liter közötti értékeket lehet elérni vele. Persze autópályán, ahol gyakrabban, nagyobb fordulaton dolgozik a benzinmotor, a fogyasztás is több, inkább 7,5 liter körüli, és a végsebessége is csak 171 km/óra, de ez nem feltétlenül baj. A Honda itt sem számít zajosnak – csak kisebb tempónál elszoktál a hangjától.
Ez is érdekelhet: