Az utolsó helyről indult, és egy esős, biztonsági autós futamon, az utolsó körben elromlott autóval is beért a tizedik helyre.

Michelisz autójában turbót kellett cserélni – emiatt az első futamon el sem tudott indulni –, így viszont a szabályok értelmében az utolsó helyről indulhatott. Az esős futamon Norbinak annyi szerencséje volt, hogy Demoustier célegyenes végi gumifalba-csapódódása miatt a harmadik körben beküldték a safety cart, ami kicsit összehúzta a mezőnyt, de összességében az elszántságán és az ügyességén múlt, hogy hihetetlenül hajtva-csúszkálva már a hetedik körben pontszerző helyen autózott.

A tizenharmadik körtől már az ötödik helyért küzdött Norbi, az utolsó körben viszont kitört a bal hátsó kereke, de ki tudta menteni a Hondát a kavicságyból, és egy fél kört a rossz autóval haladva, végül a tizedik helyen, tehát pontot szerezve ért célba, aztán rögtön félre is állt, nem ment végig a levezető körön a bokszba.

Ficza Feri - aki az első futamon a legjobb hondás lett, és pontot is szerzett - a tizennegyedik lett.

Nem ez volt Norbi hétvégéje, nagyon nem, szinte minden ellene volt, a tizedik hely is óriási bravúr.

(Fotó: Marjai János/MTI)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tiszta lappal indítanád az évet az asztalon? Ezekre figyelj

Készen állsz a kalandokra? Gyere velünk az új Citroën C5 Aircross-szal

Miért nem az akaraterőn bukik el az életmódváltás, és mi működik helyette?

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Melyik kontinensen élnél a legszívesebben, ha választhatnál?
57% Jó nekem Európa
6% Ázsia
14% Észak-Amerika
3% Dél-Amerika
4% Ázsia
18% Ausztrália
21 nap, ami segít új szokásokat építeni és energiát nyerni
Hirdetés