A Ferrari és Sebastian Vettel a 2018-as idényben sokáig nagyon közel volt a konstruktőri és az egyéni világbajnoki címhez, ám végül összeomlott a csapat és a német pilóta is. Vettel pedig pontosan tudja, melyik futamon ment el végleg a szezon.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Persze Vettel is tisztában van azzal, hogy sokat hibázott az idényben, ám szerinte csak a szezon utolsó harmadában dőlt el minden:

A kritikus pont Szingapúrban volt, ott fordult meg a kocka, onnantól kezdve képtelen voltunk lépést tartani a Mercedesszel. Sajnálatos módon voltak olyan pillanatok is, amikor a csapat és a saját hibáim miatt szereztünk kevesebb pontot a kelleténél.”

Persze azzal ő is tisztában van, hogy nem egy versenyhétvége vágja tönkre az egész szezont:

„Nem csak egy adott pillanatra kell gondolnunk, hanem az egész évre. Azt gondolom, megvoltak a lehetőségeink, a legtöbbjét ki is tudtuk használni, összességében viszont azt szűrhetjük le, hogy nem voltunk elég jók a bajnoki címhez.”

Egyébként Vettel 2018-as teljesítményét a csapatfőnökök és a versenytársak is elismerték:

Az F1-pilóták is beleütöttek egy szöget Vettel koporsójába

Szerintük Vettel jóval messzebb volt a világbajnoki címtől, mint azt a szezon végeredménye mutatja.

(Fotó: Scuderia Ferrari)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Saturészeg autós borította fel az autóját az M3-ason, beszélni is alig tudott

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
17% Franciaország
17% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés