A Siberian Times közölte ezt a videót, melyben az látható, hogy egy vadászruhás hapsi rátapos egy fűcsomóra, aztán valami észbontó dolog történik.

Hogy pontosan mit is láttál az imént, arra vonatkozóan napvilágot látott néhány verzió. A legvalószínűtlenebb az, ami nekünk is azonnal eszünkbe jutott, vagyis hogy a jó ruszkik elástak egy vízágyat a gyepszőnyeg alá, csak hogy a frászt hozzák a világra. Nem ez történt.

Egy fokkal valószínűbbnek tűnik az a lehetőség, hogy a tajga alatti permafrosztból a szokatlanul meleg nyár miatt kiolvadt egy nagyobb metángáz-buborék, de ha ez lenne a szitu, akkor a vadászruhás koma nem igazán okos, amiért egy éppen kitörni készülő metángejzíren jár kánkánt.

Végül alaszkai kutatók - akik egész életükben olyan izgalmas témákkal foglalkoznak, mint a hó, a jég, és a globális felmelegedés - álltak elő a megoldással: ez nem gáz, csupán a permafrosztból kiolvadt víztömeg, ami azért nem tudott a felszínre törni, mert az összefüggő növényzet egyben tart fölötte egy vékony földréteget.

A videón látható vízágy közelében nagyjából még tizenöt hasonlóra bukkantak a videót készítő természetjárók.

(via)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Három hónap után újraindulnak a Wizz Air tel-avivi járatai

Dobj el mindent: szellemekkel kapcsolatot tartó igazgatót keres egy város

Az 5 legizgalmasabb elhagyatott épület Romániában

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
4% Szerintem rossz döntés.
Ha eleged van a tömegből, ezt a 7 horvát települést írd fel magadnak
Hirdetés