A SpaceX és a NASA mellett az oroszok sem akarnak lemaradni az űrverseny legújabb fordulójáról, aminek a végcélja a vörös bolygó meghódítása. Ám amíg az amerikaiak inkább a megújuló energiában látják a mélyűri utazás kulcsát, az oroszok a jól bevált atomenergiára esküsznek.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Élesebb szemű nézők azt is rögtön kiszúrták, miért néz ki úgy a Roszkozmosz űrhajója, mintha egy sci-fiből jött volna: mert tényleg onnan jött. Az orosz atoműrhajó szinte a megszólalásig hasonlít az Avatarban látott Venture Starra, bár méreteiben valószínűleg jócskán elmarad tőle.

Magáról az űrhajóról egyelőre nem sokat lehet tudni, de az biztos, hogy a hajtóművet a Keldysh Center és a Roszatom fejleszti, és a tervek szerint nem csak a hajtáshoz, de a műszerek működtetéséhez is tisztán nukleáris energiát használna.

Oroszország nem először kísérletezik ilyesmivel, hiszen a Szovjetunió 1970 és 1988 között számos nukleáris hajtású műholdat állított Föld körüli pályára. Az atomenergiában rejlő lehetőségeket amúgy nem csak az oroszok igyekeznek kihasználni, a NASA például olyan hordozható mini atomerőművet fejleszt, amivel reményeik szerint a Marson is meg tudnák oldani az energiaellátást.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
16% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés