Csak egy űrséta kellett ehhez a felismeréshez.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Reid Weiseman amerikai asztronauta az Expedition 40/41 legénységének tagjaként 165 napot töltött a Nemzetközi Űrállomáson még 2014. május-november között. Ezen idő alatt Weiseman két űrsétát is teljesített, összesen közel 13 órát, egészen pontosan 12 órát és 47 percet töltött űrhajón kívüli tevékenységgel (EVA). A Földre való visszatérés után a következő gondolatot fogalmazta meg az űrsétával kapcsolatban az amerikai asztronauta a hivatalos Twitter- X-oldalán:

„Űrséta közben rájöttem valamire: korábban azt hittem, hogy félek a magasságtól, de most már tudom, hogy csak a gravitációtól félek.”

Megmondjuk őszintén, nem tudjuk, hogy a következő felvételt ő készítette-e, vagy hogy ő látható-e rajta, az viszont egészen biztos, hogy tökéletesen visszaadja a fentebb idézett állítását:

(Forrás, fotó: NASA)

Ez is érdekelhet:

Így néz ki egy esőfelhő belseje egy ejtőernyős szemével

Mutatjuk, mit láthatnánk, ha keresztülzuhannánk egy méretes esőfelhőn.

Ez lenne a protokoll, ha egy Földre veszélyes aszteroida közeledne a bolygónk felé

Kicsit bajban lennénk, ha a becsapódás kevesebb mint öt éven belül következne be.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Ez a srác talált egy 20 éves, összetört laptopot a szemétdombon, és újraépítette

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
16% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
18% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés