A Mercedes kettős győzelmet aratott Spába.

Bár Max Verstappen nyerte a Belga Nagydíj időmérőjét, motorcsere miatt tízhelyes rajtbüntetést kapott, és a tizenegyedik helyre szorult. Motorcsere miatt Csou Kuan-jüt is hátrasorolták, míg Cunoda Jukit a kvalifikáción elkövetett szabálytalanság miatt büntették – a rajtrács:

A hetedik helyről induló George Russell nyerte meg a Belga Nagydíjat

– ez az idei második és pályafutása harmadik futamgyőzelme az F1-ben, valamint ezzel a címvédő és háromszoros vb-győztes Max Verstappen mellett a második olyan versenyző lett, aki az idei szezonban egynél több futamot tudott megnyerni.

A 26 éves pilóta sikere elsősorban annak köszönhető, hogy menet közben más stratégiára váltott, mint a mezőny többsége, és csodával határos módon egyetlen kiállással képes volt végigcsinálni a spái futamot.

Russell mögött csapat- és honfitársa, a sokáig az élen álló hétszeres világbajnok Lewis Hamilton végzett a második helyen (azaz a Mercedes kettős győzelmet aratott), míg harmadikként a McLaren ausztrál versenyzője, Oscar Piastri zárt – a befutó körben mindhárom pilóta egy másodpercen, azaz DRS-távolságon belül volt egymáshoz képest (de előzés nem történt).

A Belga Nagydíj végeredménye:

Leclerc negyedik és Carlos Sainz Jr. hetedik helye révén 18 pontot szerzett a Ferrari, ezzel pedig megszerezte története tízezredik vb-pontját az F1-ben (már 10 012-nél jár)

Verstappen továbbra is őrzi vezető pozícióját a tabellán a pilóták között, miután Spában két ponttal tudta növelni előnyét, és 78 ponttal vezet Norris előtt. A Red Bull előnye ugyanakkor 43 pontra csökkent a McLarennel szemben, és a Ferrari is egészen lőtávon belülre került.

Most már hivatalosan is kijelenthető, hogy négy közel azonos tempójú csapat van a mezőnyben – a Ferrari, a McLaren, a Mercedes és a Red Bull –, ami rég látott izgalmakat ígér a szezon második felére.