Miközben Andrea Kimi Antonelli idénybeli hatodik futamgyőzelmét is bezsebelte Belgiumban, addig csapattársa már az első körben elvérzett.
Miközben George Russell számára egy Lewis Hamiltonnal való korai ütközés miatt katasztrófába torkollott a Belga Nagydíj, csapattársa, Andrea Kimi Antonelli magabiztos versenyzéssel nyerte meg a futamot, és tett óriási lépést az idei Formula–1-es világbajnoki trófea felé.
A spái pálya ritkán garantál unalmas versenyeket, és bár a Mercedes garázsában végül győzelemnek örülhettek, a rajt utáni pillanatokban még egészen más volt a hangulat. Minden egy kaotikus elsőkörös incidenssel kezdődött, amikor George Russell és a ferraris Lewis Hamilton összeakadtak egymással. Az ütközés végül Russell versenyének végét jelentette, ráadásul a sportfelügyelők még egy öt másodperces időbüntetéssel is megjutalmazták a brit pilótát, ez a korai dráma pedig tökéletes lehetőséget teremtett Antonellinek.
Here's what happened to Russell on the opening lap 🎥
Contact between the Mercedes driver and Hamilton 👀#F1 #BelgianGP pic.twitter.com/g8W51zjlyg
— Formula 1 (@F1) July 19, 2026
A futam taktikai csatája a kerékcseréknél csúcsosodott ki. Antonelli a 18. kör végén tudta le az egyetlen tervezett bokszutcai látogatását, ám a szerencse nem sokkal később Charles Leclerc-nek kedvezett. A 20. körben a pályán lévő törmelékek miatt elrendelt virtuális biztonsági autós fázis alatt a monacói szinte ingyen cserélhetett abroncsokat, aminek köszönhetően az élre tért vissza. A 19 éves olasz pilótának így először a még kerékcserére váró Lando Norrison kellett átverekednie magát, hogy egyáltalán megkezdhesse a vadászatot az első helyért.
Antonelli tempója azonban lenyűgöző volt. Körről körre faragta a hátrányát a Ferrarival szemben, mígnem a 34. körben, az egyik sikánban egy ellentmondást nem tűrő manőverrel átvette a vezetést. Bár Leclerc a leintésig tapadt rá, a győzelmet már nem lehetett elvenni Antonellitől.
Mögöttük a harmadik helyet Max Verstappen kaparintotta meg, miközben Hamilton a negyedik helyen hozta be az autóját – utóbbi pozíciója még korántsem biztos, ugyanis a versenyirányítás a futam után is vizsgálja egy veszélyes bokszutcai kiengedés miatt, ami során elütött egy szerelőt.
A Belga Nagydíj végeredménye:
-
1. Andrea Kimi Antonelli Mercedes
-
2. Charles Leclerc Ferrari
-
3. Max Verstappen Red Bull Racing
-
4. Lewis Hamilton Ferrari
-
5. Oscar Piastri McLaren
-
6. Isack Hadjar Red Bull Racing
-
7. Lando Norris McLaren
-
8. Gabriel Bortoleto Audi
-
9. Arvid Lindblad Racing Bulls
-
10. Franco Colapinto Alpine
-
11. Pierre Gasly Alpine
-
12. Liam Lawson Racing Bulls
-
13. Nico Hülkenberg Audi
-
14. Oliver Bearman Haas
-
15. Alexander Albon Williams
-
16. Carlos Sainz Jr. Williams
-
17. Esteban Ocon Haas
-
18. Valtteri Bottas Cadillac
-
19. Fernando Alonso Aston Martin
-
20. Lance Stroll Aston MartinKiesett
-
21. Sergio Pérez CadillacKiesett
-
22. George Russell MercedesKiesett
Antonelli győzelmével előnye már 50 pont a nullázó Russell-lel szemben, aki már csak a harmadik a tabellán, merthogy Hamilton negyedik helyével feljött az összetett második helyére – így áll a vb-pontverseny a pilóták és a konstruktőrök között a Belga Nagydíj után:
A szezon egy hét múlva a Magyar Nagydíjjal folytatódik.
(Fotó: Getty Images)
Ez is érdekelhet:
Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben