A Honda új csapatot keres, és lehet, hogy már meg is találta.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Bár a Red Bull és a motorgyártója, a Honda között együttműködés igencsak sikeresnek mondható (2021-ben és 2022-ben is világbajnoki címhez segítette Max Verstappent, tavaly pedig a konstruktőri elsőség is összejött a csapatnak), ennek ellenére a partnerség 2026-ban, az új motorformula bevezetésével megszakad – az osztrák istálló a Forddal közösön gyártja majd a motorjait.

Michael Schumacher is ezzel kezdte – a Ford visszatér a Formula–1-be

Több mint két évtized után ismét lesz Ford a Formula–1-ben.

Adja magát a kérdés, hogy mi lesz így a Hondával? A japán gyártó lehetőségei igencsak karcsúak: az Aston Martin, a McLaren és a Williams, tehát a Mercedes-motoros istállók jöhetnek szóba. Ezzel kapcsolatban a Motorsport.com spanyol kiadása arról ír, hogy

a Honda az Aston Martinhoz szeretne csatlakozni – amennyiben az istálló akkor még a topcsapatok közé tartozik –, és állítólag már a tárgyalások is megkezdődtek a két fél között.

Két dolog biztos: a Honda már leadta a nevezését a 2026-os motorérára, illetve Lawrence Stroll csapattulajdonos eltökélt célja, hogy világbajnok gárdát építsen az Aston Martinból, ami egyesek szerint csak a Mercedesszel való együttműködés miatt nem jöhet össze idén:

Már ott tart a Mercedes „mélyrepülése”, hogy csak hátráltatja az Aston Martin fejlődését?

Ilyen az, ha a Red Bullt másolod, miközben a Mercedes partnercsapata vagy.

(Forrás: Planetf1.com, fotó: Formula1.com)

Ez is érdekelhet:

„Elárult és hátba szúrt a Red Bull”

Még mindig kísérti a dolog.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott