Max Verstappen óriási hajrát indított, kérdés, mire lesz elég. Vajon összejöhet az újabb világbajnoki címe?

A szezon elején még a McLaren uralta a mezőnyt – Oscar Piastri és Lando Norris a tizenöt futamból tizenkettőt megnyert –, az utóbbi hetekben azonban a csapat formája látványosan visszaesett, miközben Max Verstappen két győzelmet is bezsebelt az elmúlt három nagydíjon, és 63 pontra csökkentette hátrányát az éllovas Piastrival szemben.

A holland tehát óriási hajrát indított, hogy megszerezze (zsinórban) ötödik világbajnoki címét, a kérdés pedig az, hogy ez mire lesz elég. Az 1997-es világbajnok Jacques Villeneuve szerint minden esélye megvan arra, hogy ismét Verstappen érjen fel a csúcsra, és hat futammal (és három sprintfutammal) az aktuális Formula–1-es szezon vége előtt őt is tippelte meg a végső győztesnek:

„Verstappen, és ez lesz a legnagyobb világbajnoki győzelme. A két McLaren-pilóta túl sokat szenved a nyomástól. Fel kell ébredniük.”

Ha Verstappen idén világbajnok lesz, az új rekordot jelentene az F1 történetében, hiszen szeptember elején még 104 pontos hátrányban volt Piastri mögött.

Szerinted ki nyeri a 2025-ös F1-világbajnokságot?

(Forrás: Racingnews365.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Távozhat a Ferrari csapatfőnöke, utódja Hamilton és Verstappen jövőjét is érintheti

A Ferrari nagy dobásra készül, ez azonban nem kockázatmentes.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

El sem indultak, mégis elvéreztek: Kiderült a McLaren bizarr dupla kiesésének oka

„Ez tönkre fogja tenni az F1-et, vissza fog ütni rájuk” – kíméletlen mondatok Verstappentől a sanghaji kiesése után

Megszólaltak a dobogósok Antonelli szenzációs győzelme után – a Kínai Nagydíj legfontosabb nyilatkozatai

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
25% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.