A bajnoki címe óta nem játszott ilyen jól a Fradi, mégis egyetlen pillanat alatt bedőlt az egész.

Szenzációs első félidőt ment a Fradi, ugyan volt zavar hátul rendesen, de támadásban hatékonyak, ütősek voltak. Ha Priskin nem lenne teljesen formán kívül, akkor egy 4–0-ra hozhatta volna az első játékrészt az új mezben játszó zöldek. Így kettőt rúgtak, Botka védő létére úgy keresztbe tört és bevágta, hogy Priskin nézhetné egész éjjel az ismétlést.

Aztán jött a lassan szokássá váló Varga-szabadrúgás. A fejek között rúgta be a szélső. 2–0.

De a mindent eldöntő, kulcslépést a svájci játékvezető húzta meg: az utolsó percben Koch a kétméteres Onuachu után nyúlt, a spori befújta tizenegyesnek, majd kiállította a németet. Igaz, hogy egy éve eltörölték a tripla büntetést, de lehet, hogy a svájci úr nem frissítette a tudását. Koch igazából el sem érte, de odanyúlt, vagy inkább felé. A tizi is túlzásnak tűnt, a piros lap pláne, azonban ha már lefújta, adható. Rosszindulattal.

Tripla büntetés

Nem kell feltétlenül kiállítani a tizenegyest is összehozó játékost, ha például a szerelési kísérlete a labdára irányul. Ennek megfelelően nem fogják a következő meccsről eltiltani.

Így 2–1-gyel fordultak, ami a dánoknak jó eredmény lett volna, de az emberhátrány miatt már a Fradinak lett jó. A második félidő így aztán már nem volt olyan jó, bekkeltek a hazaiak, próbálkoztak a vendégek. Sikerrel. Poulsen egy szabadrúgást is berúgott, egyenlítettek. Érett a vasasozás.

Meg is jött, kaptak még egy tizenegyest, Poulsen mesterhármasával gyakorlatilag kiesett a Fradi, aligha rúgnak kettőt Dániában Geráék. 2–3. Illetve hármat, mert Onuachu a 90. percben bekotort még egyet, azok után Bőle kapufát lőtt, Batik ziccerét meg kispárgázta a védő. 2–4.

A játékvezető belenyúlt a meccsbe, de azért nem kell egy félidő alatt, illetve 45 perc alatt négyet kapni. Összeomlott a Fradi. Ki is esett.

El-selejtező, 2. kör, első meccs

Ferencváros–Midtjylland 2–4 (2–1)

FTC: Dibusz – Lovrencsics G., Koch, Leandro, Botka – Gera Z., Gorriarán – Varga R., Rui Pedro, Moutari – Priskin
Gól: Botka 22., Varga R. 41.; Poulsen 45., 67. – mindkettő tizenegyesből, 61., Onuachu 90.

(Fotó: MTI / Illyés Tibor)