A technika ördöge már a rajt előtt padlóra küldte a McLarent a Kínai Nagydíjon.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

Különösen fájdalmas versenynapot élt át a McLaren az Andrea Kimi Antonelli győzelmét hozó Kínai Nagydíjon, ugyanis egyik autójuk sem tudott elrajtolni a futamon. Oscar Piastri és Lando Norris eredetileg az ötödik és hatodik helyről indulhatott volna, ám végül egyikük sem jutott el a startig. Norris már a rajtrácsra sem tudott kigurulni, mivel a futam előtti percekben a csapat erőforrással kapcsolatos problémát észlelt, Piastri ugyan még felállt a rajtrácsra a verseny előtti procedúrához, de nem sokkal később a McLaren szerelői visszatolták az autóját a bokszutcába. A csapat hiába próbálta kétségbeesetten elhárítani a hibákat, de a javításokra végül nem maradt elegendő idő.

A McLaren később közleményben tisztázta, hogy bár mindkét kiesést elektromos gond okozta, a két autó problémája nem volt azonos.

„Az autókon jelentkező problémák kivizsgálása után megállapítottuk, hogy ma két különböző, az erőforrás elektromos rendszeréhez kapcsolódó hiba okozta a kettős rajt nélküli kiesést.

Versenyzők vagyunk, ezért természetesen lesújtott minket, hogy nem tudtunk rajthoz állni, de továbbra is együtt dolgozunk csapatként, miközben már Japánra tekintünk előre. Köszönjük a csapatnak és a szurkolóknak a támogatást.”

Az igencsak balszerencsés hétvége ellenére a McLaren továbbra is a harmadik helyen áll a konstruktőri világbajnokságban a Mercedes és a Ferrari mögött:

(Forrás: Racingnes365.com, fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Kényszerpihenő jön az F1-ben: a közel-keleti válság miatt két futamot is töröltek

Mivel nem jelöltek ki beugró helyszíneket, az F1-mezőnyére egy szokatlanul hosszú szünet vár.

Az F1 12. csapata a világ legnagyobb elektromosautó-gyártója lehet

Az F1-rajtrács 12. helyére a világ leggyorsabban növekvő elektromosautó-óriása vetett szemet, ami fenekestül felforgathatja a sportágat.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Kilenc éve történt, de még mindig bizarr: videón az oldalára, azaz két kerékre állt F1-es autó

Elröppent 49 év, máris központi zárat és légzsákot kapott a Lada Niva

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
47% Igen
46% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés