Max Verstappen tükörsima rajt-cél győzelmet aratott Bakuban.

Miközben több esélyes is elvérzett az Azeri Nagydíj hat alkalommal is piros zászlóval megszakított időmérőjén, Max Verstappen megszerezte a pole pozíciót – a rajtrács:

*Esteban Ocon eredetileg a 18. helyre kvalifikálta magát, ám autójának hátsó szárnya nem felelt meg a műszaki előírásoknak, ezért visszasorolták az utolsó helyre.

Verstappen pedig hiba nélkül versenyezve magabiztosan váltotta győzelemre pole pozícióját, ezzel pedig tizenöt hónapos várakozás után tudott ismét zsinórban két futamot nyerni.

A második helyen George Russellt intették le, míg a harmadik Carlos Sainz Jr. lett, aki ezzel megszerezte első dobogós helyezését a Williams színeiben – ennyit jelentett a spanyolnak és csapatának ez a harmadik helyezés:

A világbajnoki éllovas Oscar Piastri pokoli versenyhétvégét zárt, a kvalifikáción négy perccel a vége előtt összetörte autóját, és végül csak a 9. helyről indulhatott, majd a futamon az első körben ugyanezt megismételte, miután egy elrontott rajt miatt a mezőny végére csúszott vissza:

Ez, valamint csapattársa, Lando Norris hetedik helye azt is jelentette, hogy a McLaren egyelőre még nem védte meg a konstruktőri világbajnoki címét.

A nap versenyzője

Nálunk a nap versenyzője Carlos Sainz Jr. lett, aki az azeri időmérőn elért második helye után a futamon a dobogó harmadik fokára állhatott fel – ez lett az első top 3-as helyezése a Williams színeiben.

Az Azeri Nagydíj végeredménye:

Piastri a bakui futamon nemcsak a saját esélyeit nullázta le, de megnyitotta az utat Norris előtt is a bajnoki hajrában, aki hetedik helyével 25 pontra csökkentette hátrányát az éllovas ausztrállal szemben – így áll a vb-pontverseny a pilóták és a konstruktőrök között az Azeri Nagydíj után:

A szezon két hét múlva a Szingapúri Nagydíjjal folytatódik.

(Fotó: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Két pilóta sorsa is eldőlhetett a Red Bullnál

Úgy tűnik, változás lesz a Red Bull jövő évi pilótafelállásában, ami egyáltalán nem lenne meglepő.

Alonso egyszerűen megoldaná, hogy izgalmasabb legyen az F1

Ez az 1980-as évek elején, illetve 1994 és 2009 között szerves része volt az F1-nek.

Mikor járnak le az F1-es pilóták szerződései?

Ki marad, ki távozik, és kinek meddig szól a szerződése? Mutatjuk.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Még mindig hidegrázós Hamilton és Verstappen utolsó köre arról a bizonyos Abu-dzabi Nagydíjról

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
36% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés